REKLAMA
Znaleziono 4844 wyników
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiaduktyartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiadukty
Bezpieczne podróże, nowe przystanki kolejowe, dodatkowa para torów – to zaledwie kilka z korzyści, jakie przyniesie modernizacja linii kolejowej na odcinku od Będzina do Katowic Piotrowic. Prace są już prowadzone m.in. w Katowicach Morawie. Od września rozpocznie się przebudowa wiaduktów w Katowicach. Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dofinansowanie pochodzi z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy w tym liczącym 9 tysięcy mieszkańców mieście. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Wielu chętnych do odejścia z górnictwa w Polsce
Ponad jedna trzecia wszystkich pracowników Polskiej Grupy Górniczej gotowa jest odejść z pracy w górnictwie pod warunkiem uzyskania jednorazowej odprawy pieniężnej lub przejścia na pomostowy urlop do emerytury – tak wynika z ankiety, którą spółka przeprowadziła w grudniu 2024 roku wśród swoich pracowników.
800 miejsc pracy! Trwa rozbudowa wielkiego Centrum Dystrybucyjnego LPP [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
800 miejsc pracy! Trwa rozbudowa wielkiego Centrum Dystrybucyjnego LPP [FILM]
W województwie kujawsko-pomorskim, w Brześciu Kujawskim trwa rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Powierzchnia inwestycji zostanie zwiększona ponad dwukrotnie, do 160 tys. mkw. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest Dekpol Budownictwo, a inwestorem – LPP Logistics.
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grupa Unibep.
I etap zrobotyzowanego centrum dystrybucyjnego Auchan dla e-commerce gotowyartykuł
Pokaż artykuł
I etap zrobotyzowanego centrum dystrybucyjnego Auchan dla e-commerce gotowy
W Wilczej Górze pod Warszawą (w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola) dobiegł końca pierwszy etap budowy w pełni zrobotyzowanego centrum dystrybucyjnego dla sieci Auchan. Będzie ono wspierać obsługę klientów zmodernizowanej platformy e-commerce Auchan. Inwestycja w znaczący sposób przełoży się na optymalizację procesów i skalowanie biznesu online Auchan na polskim rynku.
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańskaartykuł
Pokaż artykuł
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańska
Skandynawski inwestor Nrep zwiększył swój portfel nieruchomości, finalizując w 2025 roku zakup trzeciego budynku typu co-living w Gdańsku. Noli Gdansk Old Town, zrealizowany przez Modernę Holding, zlokalizowany w zabytkowych Czerwonych Koszarach, stanowi przykład integracji funkcjonalnych rozwiązań najmu z odpowiedzialnym podejściem do środowiska i dziedzictwa architektonicznego. Inwestycja została zrealizowana w formule forward purchase poprzez fundusz NSF V i wpisuje się w strategię Nrep, koncentrującą się na dostarczaniu elastycznych, zrównoważonych przestrzeni, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom najemców.
TAURON pozyska ogromne środki z KPO na inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
TAURON pozyska ogromne środki z KPO na inwestycje
TAURON pozyska ogromne środki z KPO na inwestycje. To dodatkowe 5 mld zł na transformację sieci energetycznych i 310 mln zł na cyfryzację. Spółka podpisała umowę oraz aneks do umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na pożyczki w ramach KPO. Dzięki nim największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce pozyska ogromne środki na inwestycje. Na rozwój i dostosowanie sieci elektroenergetycznej TAURON otrzyma dodatkowo prawie 5 mld złotych. Na cyfryzację infrastruktury – 310 mln złotych.
3 mld zł z FIK dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej na wielkie inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld zł z FIK dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej na wielkie inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. W siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego.
W Poznaniu powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]
Skanska rozpoczyna realizację inwestycji Nowy Rynek C – ostatniej części nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym (1) oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce: samorządy największymi beneficjentamiartykuł
Pokaż artykuł
Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce: samorządy największymi beneficjentami
W ciągu roku trzykrotnie wzrosła wartość umów zawartych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - wynika z najnowszego raportu o rynku PPP w Polsce. W 2025 roku podpisano umowy na ponad 1,6 mld zł. Od początku obowiązywania w Polsce przepisów o PPP łącznie zawarto 212 kontraktów. Wśród największych inwestycji znalazły się m.in. Nowy Port 2030+ w Gdańsku, Krakowski Szybki Tramwaj i rewitalizacja Hali Gwardii w Warszawie.
Program SAFE służy polskiej suwerenności. Dla Polski kluczowy jest także aspekt local contentartykuł
Pokaż artykuł
Program SAFE służy polskiej suwerenności. Dla Polski kluczowy jest także aspekt local content
Polska może pozyskać ok. 43,7 mld euro, czyli prawie 200 mld zł ze środków z SAFE, a 89% proc. z nich ma trafić do polskich firm zbrojeniowych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wzmocnienie polskiego bezpieczeństwa poprzez zakupy uzbrojenia dla wojska, wsparcie Policji i Straży Granicznej oraz ochronę cyberprzestrzeni.
Trwa rozbudowa terminalu w Sławkowie. Inwestycja w bezpieczeństwo logistyczne Polski i UEartykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa terminalu w Sławkowie. Inwestycja w bezpieczeństwo logistyczne Polski i UE
• To przedsięwzięcie, które nie tylko zmienia oblicze polskiej logistyki, ale też wzmacnia naszą pozycję na geopolitycznej mapie Europy
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polskiartykuł
Pokaż artykuł
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polski
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę na mocy której powstanie zarządzana przez BGK spółka Chrobry S.A. Trafią do niej pieniądze z Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO) w wysokości ponad 22,5 mld zł, pochodzące ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Spółka „Chrobry” będzie finansować inwestycje zbrojeniowe realizowane przez samorządy i polskie firmy.
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisamiartykuł
Pokaż artykuł
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.
Co słychać na budowie wielkiego pływającego Terminala LNG (FSRU) w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiego pływającego Terminala LNG (FSRU) w Gdańsku?
Budowa pływającego Terminala FSRU idzie zgodnie z planem. Kontrola jakości stalowych pali, dostarczonych na zlecenie wykonawcy z renomowanej huty w Algierii, zadziałała prawidłowo i wzorowo. GAZ-SYSTEM - jako inwestor gdańskiego terminala - wnikliwie monitoruje każdy etap inwestycji i jest w bieżącym kontakcie wykonawcą. Ten strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego państwa projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem, przy udziale polskich firm. Osiągnięcie zdolności operacyjnej terminala zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2028 roku.
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad 80 milionów euro powstaje wielka fabryka hiszpańskiej firmy Persan [FILM + ZDJĘCIA]
Trwa realizacja kolejnej wielkiej, zagranicznej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Pod Wrocławiem ruszyła budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan. Pracę znajdzie ponad 1000 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła budowa wielkiej fabryki hiszpańskiej firmy Persan. Pracę znajdzie ponad 1000 osób
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia ruszyła budowa fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Japoński koncern Nippon Sheet Glass zakończył rozbudowę fabryki szyb Pilkington IGP w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Japoński koncern Nippon Sheet Glass zakończył rozbudowę fabryki szyb Pilkington IGP w Ostrołęce
Dobiegła końca rozbudowa fabryki szyb Pilkington IGP w Ostrołęce. To kolejna inwestycja japońskiego koncernu Nippon Sheet Glas (NSG Group) w Polsce. W ostatnich latach Pilkington IGP modernizował i rozbudowywał oddziały w Krakowie i Skierniewicach, a także uruchomił nowy zakład przetwórstwa szkła w Białymstoku.
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinumartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinum
Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 roku do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum. To najwyższy poziom certyfikacji, jaki można otrzymać w ramach systemu oceny budynków ekologicznych Leadership in Energy and Environmental Design. Spółka potwierdza tym samym zapowiadaną w ostatnim roku realizację ambitnych planów modernizacji biurowców, należących do jej portfela, obejmujących minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywne zarządzanie energią.
REKLAMA